Biura, Hotele
Biura, Sklepy
Przestrzenie publiczne, Edukacja
Hotele, Biura, Sklepy, Domy
Przestrzenie publiczne, Edukacja, Obiekty przemysłowe i specjalistyczne
Hotele, Domy
Z całą pewnością komfortowe i funkcjonalne, a co za tym idzie minimalistyczne. Ostatnie dwa lata przystosowały nas do spędzania sporej ilości czasu w domu, zmusiły do nauczenia się pracy, rozrywki i odpoczynku we własnych czterech ścianach. Ta sytuacja znacznie wyczuliła nasze potrzeby wnętrzarskie i poczucie estetyki.
W dalszym ciągu na topie króluje zieleń i to w różnych odcieniach – leśnym, miętowym czy pistacjowym. Nawiązanie do zieleni natury odnajdziemy na każdym kroku, czy to w mieszkaniach, czy w biurach i obiektach publicznych.
Jednak w 2022 pojawia się mocny konkurent, który podbija serca coraz większej ilości designerów, a w dodatku okrzyknięty został kolorem roku przez Pantone – mowa oczywiście o fiolecie. W doborze jego odcieni również mamy pełną dowolność: lawenda, szafir, lilia czy barwinek. Ten kolor wkradnie się na salony w każdej możliwej formie.
Potrzeba uspokojenia i załagodzenia otaczających bodźców sprawi, że będziemy chcieli wyposażać nasze wnętrza w jak najłagodniejsze detale, które stworzą przytulną i komfortową atmosferę. Okrągłe dodatki, obłe krawędzie mebli i zamiana ostrych kątów na łuki to główne elementy, na które zaczniemy zwracać większą uwagę. Dodatkowo całość osadzona zostanie w delikatnych, pastelowych odcieniach. Na podłogach pojawią się miękkie dywany i wykładziny z przyjemnym dla stopy wysokim włosem ciętym. To wszystko po to, aby zbudować bezpieczną i przyjemną strefę komfortu w naszych wnętrzach.
Różne struktury i warstwy pośród minimalistycznych wnętrz stworzą wyraźny akcent oraz podkreślą głębię i kolory wnętrza. Tren ten pojawi się zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Nie zabraknie też kolorowych elementów retro, które swoją ekstrawagancją i wyrazistymi kształtami jeszcze bardziej zaznaczą charakter wnętrza.
Dużą rolę w aranżacji wnętrz w 2022 roku odgrywać będą elementy nawiązujące do przyrody. Nasza silna potrzeba kontaktu z naturą przejawiać się będzie w minimalizmie i kolorach ziemi. Zarówno w meblarstwie, jak i na podłogach trend ten będzie mocno napędzał nadchodzące kolekcje. Nie zabraknie materiałów inspirowanych lnem, drewnem, czy jutą. Dodatkowo niegasnąca fala eco, która stawia na recykling i jak najmniejszą ilość gromadzonych rzeczy wykorzystując te już istniejące znalazła swoje odzwierciedlenie w designie i stała się inspiracją do tworzenia wzorniczo niecodziennych dodatków. Dla wielu z nas wykładziny z eco przędzy staną się produktem pożądanym i zgodnym z mainstreamową wizją dbania o naturę, nie tylko ze względu na ich wieloletnią trwałość, ale także sposób wytwarzania i możliwość późniejszego przetworzenia.