Jodełka na podłodze – różne rodzaje materiałów

Strona główna   /  Blog  /  Jodełka na podłodze – różne rodzaje materiałów

Jodełka na podłodze - różne rodzaje materiałów

Nowoczesne wnętrza otworzyły się na klasyczne rozwiązania. Wśród nich z pewnością możemy wymienić podłogę układaną w jodełkę - kojarzoną z parkietem w eleganckim, luksusowym i tradycyjnym wnętrzu. Producenci różnych pokryć podłogowych adaptują ten wzór do swojej oferty, nadając mu w ten sposób indywidualności, świeżości i nowego spojrzenia, stawiając przed konsumentem wachlarz możliwości.


Przyglądając się aranżacji nowoczesnych wnętrz możemy pokusić się o stwierdzenie, że jodełka na podłodze wpasuje się niemal w każdy styl wnętrza! Najczęściej możemy wyróżnić ją w:

 

  • stylistyce skandynawskiej – jasne, bielone odcienie,
  • stylistyce modern – ciemne, minimalistyczne wzory,
  • stylistyce vintage – ciemne odcienie z wyrazistym usłojeniem.

Łączenie różnych stylów we wnętrzu zyskuje w ostatnich latach wielu miłośników. Harmonijną jodełkę można zestawić z mocnym kolorem mebli, ale również ze stonowanymi dodatkami w kolorach natury. Jodełka to wybór uniwersalny, który mimo upływu lat jest i będzie na topie jeśli chodzi o wzory podłogowe. Warto wiedzieć, że wyróżniamy trzy rodzaje jodełki – klasyczną (zwaną też angielską, która swój złoty czas miała w latach 70. i 80.), francuską (zwaną też “chevron”, układaną pod kątem 45°) oraz węgierską (układaną pod kątem 60°).


Producenci wykładzin nie pozostają obojętni i wprowadzają na rynek rozwiązania alternatywne dla klasycznego parkietu, odpowiadając w ten sposób na wymagania klientów, dla których wybór drewna nie jest uzasadniony. Jakie mamy tutaj warianty?

W zakresie płytek dywanowych możemy zaszaleć w kolorystyce. Płytki dywanowe występują w wariantach 50×50 cm, 60×60 cm, ale również 25×50 cm, dzięki czemu zyskujemy kształt paneli, które możemy ułożyć w jodełkę. Problemu nie stanowi również docięcie klasycznej płytki dywanowej do wymaganego kształtu jodełki.

To wierny naśladowca drewnianych desek. Przy odpowiedniej aranżacji, oświetleniu i montażu są łudząco podobne do drewna, a wykazują w stosunku do niego lepsze parametry jeśli chodzi o czyszczenie, zarysowania, zachlapania, specyfikę montażu i utrzymania. Dodatkowo możemy przebierać w kolorach, wzorach, poziomach usłojenia itd., co nie zawsze jest możliwe przy naturalnym drewnie.

To rozwiązanie niezwykle trwałe i nowoczesne, prawdziwie odporne nawet na najbardziej intensywne użytkowanie. Efekt wzorniczy tego typu możemy uzyskać na niewielu rodzajach podłóg, stąd jest to produkt wart uwagi, szczególnie jeśli podłoga ma przejść sprawdzian czasu.

 


 

INSPIRACJE Z OFERTY NOVU