Rodzaj wykładzin a komfort użytkowania – wykładziny dywanowe w płytce

Home   /  Blog  /  Rodzaj wykładzin a komfort użytkowania – wykładziny dywanowe w płytce

Rodzaj wykładzin a komfort użytkowania - wykładziny dywanowe w płytce

Wybór rodzaju podłogi to jedna z pierwszych i głównych decyzji inwestora planującego wykończenie wnętrza. Podłoga i ściany stanowią bazę do dalszego urządzania przestrzeni, dlatego należy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby na tym etapie nie popełnić niepotrzebnego błędu. Podpowiadamy jakie możliwości niesie za sobą wybór wykończenia podłóg różnymi rodzajami wykładzin.

WYKŁADZINY DYWANOWE W PŁYTCE

 

 

Główną przyczyną wprowadzenia na rynek wykładzin dywanowych w płytce była konieczność znalezienia rozwiązania umożliwiającego dostęp do coraz częściej stosowanej w obiektach komercyjnych podłogi technicznej. Jednak z biegiem czasu płytki dywanowe zaczęły zyskiwać znacznie większe znaczenie ze względu na szereg swoich zalet i możliwości.

 

JAKOŚĆ

Płytki dywanowe, z którymi pracujemy posiadają najwyższe klasy ścieralności na rynku, najwyższą klasę odporności ogniowej: Bfl-s1, zdolność do polepszania jakości powietrza w pomieszczeniu poprzez zatrzymywanie drobin pyłu PM10 i PM2,5 oraz wysoką stabilizację wymiarową. Oznacza to tyle, że jest to produkt, który odpowiada na potrzeby współczesnych inwestorów, uwzględnia tendencję do poszukiwania wysokiej jakości materiałów, wyróżniających się na rynku, rozwijających się. Oczywiście płytka płytce nierówna, dlatego należy zawsze zwracać uwagę nie tylko na wygląd wykładziny w płytce, ale również grubość jej runa, materiał z jakiego została wykonana oraz przeznaczenie (użytkowanie domowe, średnie oraz intensywne).

 

KOMFORT

Podkład bitumiczny stosowany w produkcji płytek dywanowych zapewnia nie tylko znacznie lepsze parametry akustyczne w porównaniu do innych materiałów podłogowych, ale gwarantuje także nieporównywalnie wyższy poziom komfortu chodzenia łagodząc napięcie mięśni i uczucie uderzania stopą o podłogę. Poprzez swoje właściwości antystatyczne oraz zastosowanie dodatkowego systemu rozpraszania ładunków wykładziny dywanowe w płytce redukują nieprzyjemne wyładowania elektryczne podczas dotykania przewodzących elementów wyposażenia biura oraz eliminują pole elektrostatyczne, które ma negatywny wpływ na układ nerwowy człowieka. Należy pamiętać, że im gęstsze runo wykładziny, tym większy komfort użytkowania. W dłuższej perspektywie przekłada się to na wyższą jakość pracy czy długotrwałe odczucie zadowolenia z przebywania w pomieszczeniu.

 

RÓŻNORODNOŚĆ

Na rynku istnieje kilka rodzajów włókien syntetycznych oraz kilka rodzajów splotów, z których wykonywane są wykładziny dywanowe w płytce. Jeśli chodzi o rozmiar płytek to zazwyczaj jest to 50×50 cm, ale zdarzają się również płytki 61x61cm.

 

RODZAJE SPLOTÓW

RODZAJE WŁÓKIEN

 

Dlaczego włókno i splot są tak ważne przy wyborze wykładzin? Dlatego, że każdy rodzaj materiału czy splotu ma swoje wady i zalety oraz dedykowany jest do innych przestrzeni. Na przykład jeśli zależy nam na trwałej wykładzinie do biura o sporym natężeniu ruchu, wybierzemy wykładzinę pętelkową. Z kolei jeśli szukamy wykładziny do hotelu czy strefy wypoczynku to powinniśmy pomyśleć o wykładzinie ciętej. Jeśli chodzi o włókno to w większości przypadków rekomendujemy wykładziny poliamidowe, gdyż najdłużej zachowują swoje właściwości (w tym kolor i kształt) oraz są łatwe w utrzymaniu.

 

ŁATWY MONTAŻ I WYMIANA

Kilka faktów o montażu płytek dywanowych:

 

– dedykowane są podłogom technicznym (podniesionym), ale można je położyć również na posadzkę betonową,

– instalacja przebiega szybko i jest stosunkowo łatwa,

– chemia potrzebna do montażu zapewnia możliwość wymiany fragmentu podłogi w każdej chwili,

– zdemontowana płytka nadaje się ponownie do wykorzystania,

– nieskończona możliwość aranżacji zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, rodzaj wykładziny jak i jej ułożenie – kierunkowo, szachownica, mozaika, cegiełka itd.,

– niski odpad przy instalacji.

 


Czy wykładziny dywanowe w płytce to dobry wybór? Naszym zdaniem – zdecydowanie!

W cyklu postów “rodzaj wykładzin a komfort użytkowania” przewidujemy rozłożyć na czynniki pierwsze również inne rodzaje wykładzin z naszej oferty. Mamy nadzieję, że nasz blog pomoże podjąć decyzję co do zakupu wykładzin wielu niezdecydowanym.

Nie ukrywamy, że po cichu liczymy też na ciepłe przyjęcie tego bloga, jako zupełnie nowej dla nas formy dzielenia się wiedzą 🙂